Baščaršija vrvi od života i mirisa, grad je spreman za proslavu Praznika rada, a atmosfera je neopisivo domaćinska i prijateljska.

Prva asocijacija na Prvi maj svima su nam, naravno, ćevapi. Sarajevski, tuzlanski, banjalučki, nije ni važno odakle su, jer ćevapi su jelo naše zemlje koje je uvijek dobrodošlo na trpezu, a posebno mjesto pronalazi na roštilju za vrijeme Praznika rada, 1. maja.

Bili smo na ulicama Sarajeva gdje smo razgovarali s našim sugrađanima te ih pitali kako i gdje planiraju provesti ovaj tradicionalni praznik.

U spontanosti posebna čar

Sarajlije, poznate po svojoj gostoljubivosti, praznik provode na jedinstven način: rano ujutro pale roštilj, prže ćevape i zovu prijatelje, komšije, pa čak i slučajne prolaznike.

Dok neki planiraju druženja danima unaprijed, mnogi se opuštaju i odlučuju u posljednjem trenutku. Upravo u toj spontanosti leži posebna čar Praznika rada u Sarajevu.

I za kraj, šta drugo možemo reći nego da pripremite roštilj, izaberete savršeno odredište za sebe i upotpunite svoj dan s dragim i bliskim ljudima, porodicom i prijateljima. Sretan Praznik rada!

Cijeli video možete pogledati na linku iznad teksta: