Turska glumica Pelin Karahan, koju publika pamti po ulozi sultanije Mihrimah u seriji Sulejman Veličanstveni, stavlja tačku na brak s biznismenom Bedrijem Güntayjem nakon 12 godina zajedničkog života.
Iako su proteklog mjeseca kružile glasine o njihovom razlazu zbog neslaganja, sada je, prema pisanju turskih medija, odluka o razvodu konačna. Uprkos pokušajima da izglade odnose, prvenstveno zbog djece, par je odlučio krenuti odvojenim putevima.
Karahan i Güntay imaju dva sina, Alija Demira i Eyüpa Cana, koji su im, kako su ranije isticali, uvijek bili na prvom mjestu. Navodno su već neko vrijeme živjeli odvojeno, ali su zajedno brinuli o porodici.
Tokom ramazana viđeni su zajedno na aerodromu u Istanbulu, a potom su, uz podršku porodice, otputovali u Bodrum kako bi pokušali spasiti brak. Ipak, uprkos tim pokušajima, do pomirenja nije došlo.
