Bivša razrednica Justine Drury dobila je otkaz u školi CP Riverside u Nottinghamu nakon što se izlet na skijanje u Švicarsku 2017. oteo kontroli. Drury je na izlet vodila razred u kojem su bila djeca s problematičnim ponašanjem.
Na skijanje je išlo deset dječaka i dvije djevojčice. The Telegraph piše da je jedna djevojčica na izletu spavala s tri dječaka i da joj je jedan učenik platio 35 eura za seks.
Jedan učenik je snimio spolni odnos i taj snimak onda iskoristio za ucjenu kako bi učenica spavala i s njim. Razrednica Drury je pred Odborom Agencije za regulaciju nastave rekla da je tek nakon izleta otkrila za snimak.
Istraga Odbora otkrila je da su učenici treći dan izleta razvalili vrata restorana u hotelu i ukrali oko 10 boca žestokog pića. Kod jednog učenika je tokom izleta pronađen nož.
Osim krađe u hotelskom restoranu, učenici su krali i po okolnim trgovinama i išli su u noćne klubove bez nadzora učiteljice. Istraga je kasnije otkrila da neka djeca nisu imala pristanak roditelja za izlet.
Deset učenika je imalo posebne obrazovne potrebe, osam ih je bilo seksualno aktivno, sedam ih se je drogiralo, a troje je već od prije bilo poznato policiji.
Istraga je pokazala da je razrednica u početku pokušala spriječiti učenike da se seksaju, ali ih je nakon par dana na dulje vrijeme ostavila same i bez nadzora iako je znala da su se neki učenici seksali.
Nakon kraja izleta razrednica nije prijavila što se dogodilo ni školi ni lokalnim vlastima u Švicarskoj.
Drury je zabranjen rad u bilo kojoj školi na neodređeno vrijeme. Na presudu se može žaliti nakon pet godina.
O cijelom cirkusu oglasila se i škola.
- Kada su se optužbe pojavile nakon skijaškog izleta u veljači 2017., škola je u potpunosti sarađivala s policijom - poručili su iz škole.
