Ne stišavaju se reakcije nakon što je svijet jučer većinski bio za Rezoluciju o genocidu u Srebrenici. Jedni to vide kao put u pomirenje, drugi bi išli u mirni razlaz. Za preživjele žrtve genocida ovo je samo jedan mali melem na rane koje neće zarasti. Pred članicama UN-a je sada moralni ispit kako ispoštovati rezoluciju a u kalendar najveće svjetske organizacije 11. juli već je upisan kao Dan sjećanja na genocid u Srebrenici.
Sve analiziramo večeras sa Ismailom Ćidićem predsjednikom organizacije "Bosnian Advocacy Center" i Markom Milosavljevićem iz Inicijative mladih za ljudska prava Srbije. “Sedam plus” na program je nakon “Vijesti u 7”.
