Vivienne Jolie-Pitt prestala je koristiti očevo prezime. Ona nije prvo dijete najslavnijeg holivudskog para Angelina Jolie i Brada Pitta koje se odreklo očevog prezimena i koristi samo majčino.

Vivienne je kao asistentica producenta radila na mjuziklu "The Outsiders", a na popisu ljudi koji su radili na projektu uočeno je da je 15-godišnjakinja zadržala samo majčino prezime.

Zahara Jolie odrekla se očevog prezimena kada je prošle godine postala članicom sestrinstva "Alpha Kappa Alpha".

Također, Shiloh na svom Instagramu drži samo "Shiloh Jolie", a očevog prezimena nema nigdje. Zasad nije poznato jesu li djeca maknula Pittovo prezime i zakonski.

Odbacivanje prezimena dolazi nakon godina zategnutih odnosa između Brada i njegove djece usred njegovog razvoda od Angeline.

Pitt već godinama nema nikakav kontakt sa sinovima Maddoxom i Paxom.

Nagađanja o haosu u porodici potaknuo je i Pax koji je na Dan očeva 2020. godine posvetio objavu.

U privatnoj objavi na Instagramu, Pitov usvojeni sin je napisao:

- Sretan Dan očeva ovoj rupi svjetske klase! Uvijek iznova dokazuješ da si užasna i prezrena osoba. Nemaš obzira ni empatije prema svojoj djeci koja drhte od straha kad su u tvojoj prisutnosti. Nikada nećeš razumjeti štetu koju si nanio mojoj porodici jer nisi sposoban za to. Živote mojih bližnjih učinio si paklom. Dakle, sretan Očev dan, ti grozno ljudsko biće - napisao je, između ostalog, Pax.

S druge strane, Pitt se o tome ne oglašava. Čak je i na dodjeli Oscara 2020. godine nagradu posvetio djeci.