Tokom protesta u Sarajevu koji se održavaju zbog tramvajske nesreće, okupljenima se obratila jedna studentica.
Hvala vam što stojite ispred mene. Hvala i onima koji stoje iza mene, a to su moji roditelji, koji su me naučili da se obraz ne prodaje. Moj obraz nije na prodaju, niko mi ne može ponuditi 100-200 KM, ubaciti u džep da bi ja prodala istinu - navela je.
Rekla je da zažmire svi na trenutak i zamisle u glavi da spavaju mirno u pola noći, a onda zazvoni telefon.
Roditeljski prsti podižu slušalicu, a s druge strane glas šapatom kaže: "Vaše dijete nije preživjelo". Zamislite tišinu koja paralizira. Zamislite šok i bol koji nikada ne prolazi. Zamislite posljednju sliku koju roditelj nosi sa sobom, zagrljaj koji nikad neće doći - navela je.

Podsjetila je i na tragediju u Domu penzionera u Tuzli, gdje je stradalo 17 bespomoćnih osoba. Kazala je kako su trebali uživati u starosti sa svojim unucima ali ih je progutala vatra. Prisjetila se i Donje Jablanice gdje je u poplavama stradalo 19 ljudi.
Poručila je da zamisle tragediju poput tramvajske nesreće.
Stojite na stanici, čekate svoj tramvaj, ne sluteći kakva tragedija će se desiti. Zvuk kotača koji dolaze i svjetla koja bljesnu kroz noć, onda odjednom život postaje neizvjestan, a ljudi oko vas nestaju ili bivaju teško povrijeđeni. Zamislite porodice koje više nikad neće vidjeti svoje voljene. Ljudi čije živote je uzela nepažnja, loše organizovane službe i sistem koji nije funkcionisao kako treba. Ono što ste zamislili nije fikcija, to je stvarnost naših građana - istakla je.
(FOTO: Avaz, A. Kalesić)
