U jeku rasprava za i protiv usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici u Generalnoj skupštini UN-a, uporno se zaboravlja da je Srebrenica općina u kojoj nema nijedne mesnice i u kojoj je tek prošle godine otvorena jedina pekara.
To je općina bez šetališta, javnog prijevoza i osnovnih stvari koje su potrebne za normalno funkcioniranje života ljudi, zbog čega je postala općina bez ljudi.
Uskoro bi jedina ambulanta u Potočarima mogla ostati bez jedine doktorice.
- Iskreno ovdje nema mjesta za napredak. Tu sam trenutno, šta će biti u budućnosti ne znam, vrijeme je za specijalizaciju i nadam se da ću je dobiti i nastaviti negdje drugo - kazala je doktorica Irma Jusufović za Nova BH.
