U jutarnjim satima, na deponiji Uborak ponovo je aktiviran požar. Međutim, sada se požar približava kućama.

 

Mario Kordić, gradonačelnik Mostara, je kazao kako je naređena evakuacija građana dodajući da je požar podmetnut i da su zapaljene gume.

 

“Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar”, rekao je Kordić.

 

Kordić je pozvao građane da se ujedine i identifikuju počinioce.

 

“Očito se negdje neko šetao i gledao gdje će napraviti sljedeći problem”, oštro je poručio.

 

Evakuirano stanovništvo će biti smješteno u prihvatni centar Salakovac.