Otporan sam na prijetnje, ali ne volim nedorečene stvari. Zato sam pozvao Bakira da mi kaže u čemu je njegov problem. Rekao je da će pozvati u 13 sati. Vjerujem da će do tada smisliti odgovor, prije svega sebi, i spremiti aparaturu za snimanje razgovora - napisao je jučer Dodik, prenosi faktor.
- Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv.
Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora. S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi - odgovorio je Izetbegović.
Danas je snimak razgovora i objavljen, ali na portalu Srpski glasnik.
Traje sedam minuta.
- Zovem te, čujem da mi prijetiš nešto, pa šta to znači - počeo je Dodik.
- Morat će te neko pravosuđe zaustaviti - kazao je Izetbegović.
Dodik je upadao u riječ u svom stilu i psovao.
- U ovoj šteti koju ovoj zemlji nanosiš već 20 godina - dodao je Izetbegović, a Dodik upao s riječima "j..... te zemlja, kakva zemlja". U više navrata je negirao da je BiH njegova zemlja.
- Istjerao si mlade ljude iz zemlje, svojim politikama - nastavio je Izetbegović.
Govorio je o blokadi evropskog puta, spominjao je kupovinu papaka, nanošenju ogromne štete i vlastitom narodu, kazao mu da je štetočina...
Cijeli snimak poslušajte na ovom linku.
