Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić je iskoristio priliku te se ponovo obratio Generalnoj skupštini UN govoreći kako Rezolucija ne bi bila usvojena ni u jednom Parlamentu.
- Htjeli su da stave žig na naše čelo i nisu uspjeli - započeo je Vučić.
- Rezultat je sljedeći, 84 zemlje su glasale za Rezoluciju. U bilo kom nacionalnom parlamentu ovakav akt ne bi uspio. Ovo je jedino mjesto na svijetu da je takav dokument donijet. Ljudi su citirali doprinos amandmana, a to je dalo doprinos samo većoj konfuziju – dodao je.
U svom ponovno izlaganju se osvrnuo na to kako su neke zemlje trebale biti prevarene po prirodi pravnog pitanja Rezolucije. Ponovio je kako se Rezolucijom želi okriviti čitav srpski narod.
Kako kaže "nisu uspjeli oni koji su podržali Rezoluciju".
- Kada je riječ o pobjedi onih koji su glasali "za" ne bih imao šta da dodam. Želim da kažem da ti ljudi koji su željeli da stigmatizuju srpski narod nisu uspjeli i nikada neće uspjeti. Htjeli su da stave žig na naše čelo i nisu uspjeli - istakao je on.
Vučić je naveo kako su "Srbi prošli kroz najteže ratove u historiji i najviše supropatili kao narod".
- A mogu da vas uvjerim da počevši od sutra mi ćemo započeti dijalog sa bošnjačkim sunarodnicima. Ne samo da ćemo održati mir i stabilnost moje zemlje, već ćemo raditi na razvijanju mira.
Mnogo hvala svima koji nisu glasali, a oni koji su glasali su otvorili oči. Mnogo hvala srpskom narodu koji je više nego ikada bio ujedinjen. Ništa nikada ne bi bolje moglo ujediniti srpski narod od onoga što se ovdje dešavalo - poručio je Vučić.
.webp)