U Gornjoj Barskoj kod Cazina upoznali smo Jasnu Hadžić, majku četiri sina i tri kćeri, koju je suprug napustio i ostavio samu da vodi brigu o brojnoj porodici. Među njima je i Daris, dječak čije su želje jednostavne i dirljive – da u kući uvijek ima dovoljno hrane i pića za porodicu.
„Suprug nas je ostavio. Nekad imam, nekad nemam. Djeca jedu ono što imamo. Živimo od dječijeg doplatka, plaćam režije, kupujem stvari za njih... U ove tri prostorije živimo. Voljela bih da nisam ovdje...“, priča Jasna.
Ona ne traži mnogo za sebe. Njena najveća želja je komad zemlje i prilika da svojoj djeci izgradi dom.
„Djeca su skromna. Moja najveća želja je da uz pomoć dobrih ljudi jednog dana izgradim svoju kuću, kupim komad zemlje i odem odavde. Ovo je suprugova kuća, puna je vlage i nije baš uvjetna. Voljela bih da moja djeca i ja imamo svoj dom“, iskreno govori Jasna.
To nije želja za luksuzom, već za sigurnim krovom nad glavom i mjestom koje će moći nazvati svojim. Zato, ako ste u mogućnosti pomoći, pružite ruku Jasni i njenoj djeci. Možda upravo vaša pomoć bude korak bliže ostvarenju sna da mirno zaspu u svom domu, bez brige o tome šta donosi sutra.
